Başak Kurt

Başak Kurt, 2013-2018 yılları arasında TEVİTÖL Güher & Süher Pekinel Müzik Bölümü’nde keman, solfej, müzik tarihi ve oda müziği eğitimi aldıktan sonra mezun olmuştur. Okulda bulunduğu yıllar içerisinde Başak, okulumuz G&S Pekinel Çok Sesli Korosu’nda, acapella grubumuz olan D’acca’da, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Gençlik Korosu’nda ve Boğaziçi Gençlik Korosu’nda koristlik yapmış, pek çok kez sahne almıştır. Şu an Koç Üniversitesi’nde Psikoloji ve Ekonomi bölümlerinde okuyan Başak, müzikle ilgilenmeye üniversitede hayatında da devam etmekte olup, 2018 yılından beri Koç Üniversitesi Orkestrası’nda keman çalmaya ve Koç Üniversitesi Müzikal Kulübü’nde sahne almaya devam etmektedir.

“Müzik Bölümüne girmek benim için zorlu ancak bir o kadar da ödüllendirici bir deneyim oldu. Çok değerli ve başarılı hocalarımın her birinde farklı şeyler öğrendim müzik ve müziği anlamak adına. Çok az bir müzik deneyimi ile geldiğim okulumuzdan çıkarken birçok konserde sahne almış, Güher ve Süher Pekinel Hanımlar başta olmak üzere birçok değerli müzisyen ile çalışmış olarak ayrıldım. Bunun yanında müzik bölümü hiç bilmediğim bir yanımı da ortaya çıkarmamı sağladı, şarkı söylemek. Müzik Bölümü, hayatımda kendimi geliştirmem açısından elime geçen en güzel ve önemli fırsatlardan biriydi benim için. Böyle güzel bir ailenin parçası olmaktan mutluluk ve gurur duyuyorum.”

Yavuz Kaklıkkaya

2014-2019 yılları arasında Güher & Süher Pekinel Müzik Bölümü’nde obua ana dalında eğitim almış olan Yavuz Kaklıkkaya, aynı zamanda GSP Korosu’nda aynı yıllar arasında aktif rol almıştır. Kendisi şu an New York Üniversitesi’nde ekonomi ve bilgisayar bilimi eğitimine devam etmekte ve New York Üniversitesi korosunda görev almaktadır. Obuanın yanında müziğin farklı dallarında da kendini geliştirmeyi hedefleyen Yavuz, lise döneminde okul içinde birçok kez sahne almış, Tevitöl ve GSP Müzik Bölümü öğrencileri ile katıldığı Pera Uluslararası Korolar Festivali, Fizy Müzik Yarışması ve Okan Üniversitesi Müzik Yarışması’nda dereceler almıştır. Pandemi döneminde çeşitli internet yarışmalarında yaratıcı müzik çalışmalarıyla başarı gösteren Yavuz, yakın zamanda katıldığı Sala Müzik Yarışması’nda finale kalmıştır.

Selin Kolsuz

2014-2019 yılları arasında Güher Süher Pekinel Müzik Bölümünde flüt ana dalında eğitim almış olan Selin Kolsuz, şu an Koç Üniversitesinde tıp eğitimine devam etmektedir. Kendisi, 2019 yılından beri Koç Üniversitesi Orkestrasının üyesidir. 2015-2016 yılları arasında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Gençlik Korosunda da görev almıştır. 2014 yılında başladığı müzik hayatına üniversitede de devam etmektedir.
“Küçük yaşlarımdan beri müzikle ilgilenmeyi çok istemiştim. Lise yıllarıma kadar, yıllardır süren bu tutkumu aktiviteye çevirme imkanım hiç olmamıştı. Lisede Güher-Süher Pekinel Müzik Bölümü sayesinde yıllardır öğrenmek istediğim enstrümanı, ülkedeki en yetenekli ve en başarılı hocalardan öğrenme fırsatını yakaladım. Her ne kadar o yıllarda bütün o derslere katılmak, saatlerce orkestra provaları yapmak, müzik teorisi ve müzik tarihi dersleri almak zor gelmiş olsa da üniversiteye geçtiğim andan beri bu tatlı telaşı çok özlüyorum. Geçmişe dönüp baktığım zaman “keşke” demektense hep “iyi ki” diyorum. O zamanlar zor gelse de, iyi ki böyle bir kurumda eğitim almış, böyle bir güzel departmanın parçası olmuşum. İyi ki böyle yetenekli, başarılı insanlarla tanışmışım ve iyi ki hem öğretmenlerimle hem de arkadaşlarımla asla unutamayacağım çok güzel anılar biriktirmişim. Bana bu imkanı sağladıkları için başta TEV ve TEVİTÖL olmak üzere, kendisinden ders aldığım almadığım Güher-Süher Pekinel Müzik Bölümündeki öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum. “

Veysel Güney Yılmaz

2015-2020 yılları arasında TEVİTÖL Güher & Süher Pekinel Müzik Bölümü’nde obua ana dalında eğitim almış olan Veysel Güney Yılmaz, aynı zamanda GSP Korosu’nda 2016-2020 yılları arasında aktif rol almıştır.
Bunun yanında Veysel, 2016-2020 yılları arasında Boğaziçi Gençlik Korosu’nda da Tenor olarak yer almıştır. Bu sırada Boğaziçi Caz Korosu ailesindeki MAGMA Filarmoni Korosu gibi diğer korolar ile beraber Gürer Aykal şefliğindeki “Borusan Filarmoni Orkestrası”, “Mor ve Ötesi Canlı Senfonik”, “Harry Potter and the Prisoner of Azkaban in Concert” gibi projelerde yer almıştır.
2019 senesinde Boğaziçi Gençlik Korosu ile beraber Ohrid Korolar Festivali’ne katılmış, “1st Prize in Youth Choirs Competition”, “Best Stage Performance” ve “Grand Prix Award” ödüllerine layık görülen koro kadrosunda yer almış ve solo söylemiştir.
2020 yılında TEVİTÖL Güher & Süher Pekinel Müzik Bölümü’nden mezun olan Veysel, Gettysburg College’da bilgisayar mühendisliği ve Sunderman Konservatuarı’nda obua eğitimi almaya hak kazanmıştır.

Egemen Kesikli

Egemen Kesikli (d. 1989), eserleri Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avusturya, Yunanistan ve Türkiye’de, aralarında Duluth Superior Senfoni Orkestrası, Kitchener Waterloo Senfoni Orkestrası, the DissonArt Ensemble, Luna Nova Music Ensemble, UT New Music Ensemble, St. Olaf Band ve dünyaca ünlü tap dansçısı Max Pollak’ın bulunduğu birçok topluluk ve solist tarafından seslendirilen bir genç bestecidir.2008 yılında TEVİTÖL’den (Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi) mezun olan Egemen, dünyaca ünlü piyanist ikilisi Sn. Güher & Süher Pekinel’in manevi ve maddi desteğiyle ABD’de, Minnesota eyaletinde bulunan St. Olaf College’da lisans eğitimine başlamış ve öğreniminin üçüncü senesinde Viyana’ya giderek ileri formal analiz ve orkestra şefliği çalışmalarını burada sürdürmüştür.

Ardından ABD’ye dönerek Müzik Teorisi ve Kompozisyon diplomasını Müzikte Üstün Başarı belgesiyle alan Egemen, yüksek lisansını da Türk Eğtim Vakfı’nın desteğiyle Texas Üniversitesi – Austin’de tamamlamıştır. Egemen halen Colorado Üniversitesi Boulder’da kompozisyon alanında doktora çalışmalarını tam burslu olarak sürdürmektedir.

Egemen Kesikli bugüne kadar, Özkan Manav, Mete Sakpınar, Timothy Mahr, Yevgeniy Sharlat ve Donald Grantham gibi birçok besteciyle konser müziği besteciliği; Justin Merritt ve Bruce Pennycook ile film müziği ve ses tasarımı çalışmıştır. Ayrıca, Don Freund ve Frank Ticheli gibi günümüzün önemli besteci ve eğitimcileriyle kompozisyon masterclasslarına katılmıştır.

Egemen, besteciliğin yanı sıra enstrümantal ve koral şeflik çalışmalarını da aktif olarak sürdürmektedir. Steven Amundson, Timothy Mahr, Wolfgang Harrer, ve Robert Carnochan’la orkestra şefliği, Christopher Aspaas ve Anton Armstrong’la koral şeflik çalışmış olan Egemen, Minnesota Viking Chorus’un asistan şefliğini 2011’de devralmış ve başta 2011 Amerikan Koro Şefleri Derneği Konferansı ve 8. Minnesota Üniversiteler Arası Korolar Festivali olmak üzere birçok venüde koroyu yönetmiştir.

Halen Grammy Ödülü adayı besteci ve piyanist Carter Pann ile bestecilik çalışmalarını sürdürmekte olan Egemen Kesikli, bir ASCAP (Amerikan Besteci ve Yayıncılar Birliği) üyesidir.

www.egemenkesikli.com

www.franklinpiland.com/egemenkesikli

www.facebook.com/egemenkesikli

Ödüllleri

2014 American Composers Orchestra (ACO) Underwood Readings, finalist
2014 ASCAP Morton Gould Genç Besteciler Yarışması, finalist
2013 Lake George Müzik Festivali Beste yarışması, finalist
2013 ASCAP Morton Gould Genç Besteciler Yarışması, finalist
2011  Beethoven Club – Belvedere Oda Müziği Festivali Beste Yarışması, birincilik
2011  8. James & Paula Nelson Genç Besteciler Yarışması, birincilik
2011    Minnesota Üniversiteler Arası Beste Yarışması, Oda Muzigi ve Koral Muzik dalında
birincilik, Solo Enstrumental dalında ikincilik
2011    Minnesota Üniversiteler Arası Beste Yarışması, Yılın Bestecisi Ödülü

Cengiz Cemaloğlu

TEVİTÖL Müzik Bölümü’nde üç yıl Fagot eğitimi almış olan Cengiz Cemaloğlu, lise eğitimini exchange öğrenci olarak Hong Kong United World College de  tamamladı ve Hong Kong Gençlik Senfoni Orkestrasına ilk Türk Fagot öğrencisi olarak seçildi. Bu alandaki yüksek başarısının yanı sıra kabul gördüğü Harvard Üniversitesinde Politika ve Antropoloji eğitimi almakta ve bireysel Fagot çalışmalarını devam ettirmektedir.

Işın Ekin Parlar

TEVİTÖL Pekinel Müzik Bölümü’nde üç yıl Gitar eğitimi almış olan Işın Ekin Parlar, Bilim Üniversitesi Tıp eğitiminin yanı sıra Boğaziçi Caz Korosu seçmelerini kazanarak, koristlik eğitimine devam etmektedir.

Alperen Türkol

TEVİTÖL Pekinel Müzik Bölümü’nde, Gitar ve Koro eğitimi almış olan Alperen Türkol yüksek puanla kazandığı Carleton College’da Psikoloji ve Sinema çift ana dalı ile birlikte Music Departmanın’da Flute ve Piyano eğitimi almaya devam etmektedir.

Hayriye Büşra Solak

TEVİTÖL Pekinel Müzik Bölümü’nde Keman ve Koro eğitimi almış olan Hayriye Büşra Solak, St.John’s College Liberal Arts’ta Fen Bilimleri eğitimi almakta bunun yanı sıra Acapella seçmelerini kazanarak Korist olarak müzik çalışmalarına da devam etmektedir.

 

Cem Gültekin

TEVİTÖL Pekinel Müzik Bölümü’nde beş yıl Piyano eğitimi almış olan Cem Gültekin, Koç Üniversitesi Elektrik – Elektronik Bölümünü % 100 bursla kazandı. Gültekin, piyano çalışmalarına Pekinel Müzik Bölümü referansı ile MSGSÜ Devlet Konservatuarı Piyano Ana Sanat Dalı Öğretim Üyesi Prof. Metin Ülkü ile devam etmiştir.

 

Mehmet Tolga Akan

TEVİTÖL Pekinel Müzik Bölümü’nde beş yıl Çello eğitimi almış olan Mehmet Tolga Akan, ODTÜ Makine Mühendisliğinin yanı sıra ODTÜ Güzel Sanatlar Departmanı’nın yetenek sınavını kazanmış, Prof. Engin Şansa’nın sınıfına kabul edilmiştir.

 

 

 

Güner Ege Eskibozkurt: Müzik Bölümü’nde beş yıl Klarnet eğitimi aldıktan sonra Harvard’da Biyokimya ve Biyofizik öğrenimi gören G.Ege Eskibozkurt’un ise mevcut üç orkestranın sınavlarını kazanarak arzu ettiği Harvard Bach Orkestrasında Klarnet öğrencisi olarak görev almaktadır.

 

Mert Taşkıran: Müzik Bölümü’nde beş yıl Piyano eğitimi alan Mert Taşkıran, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Devlet Konservatuarı’nın Yarı Zamanlı Piyano Bölümü’nden mezun oldu. Washington University kazanan St Louis’te Felsefe Psikoloji ve Neuroscience ana dallarının yanında Caz Teorisi ve Caz doğaçlama dersleri ile müzik eğitimine devam etmektedir.

 

Hazal Su Dinç: Müzik Bölümü’nde dört yıl Piyano eğitimi alan Hazal Su Dinç, Claremont McKenna College ‘da % 100 burs alarak Neuroscience ve Müzik olmak üzere olarak iki ana dalda eğitimine devam etmektedir.

 

Kağan Yanık: Müzik Bölümü’nde üç yıl Fagot eğitimi almış olan Kağan Yanık, lise eğitimini exchange öğrenci olarak Hong Kong United World College devam ettirmekte olup, Hong Kong Gençlik Senfoni Orkestrasına ilk Türk Fagot öğrencisi olarak seçildi.

 

Rubar Dindar: Müzik Bölümü’nde üç buçuk yıl Piyano eğitimi almış olan Rubar Dindar, Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi – Uluslararası İlişkiler eğitiminin yanında Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü Orkestrasında Keyboard çalmaktadır.

 

Ege Can Yazıcı: Müzik Bölümü’nde dört yıl Çello ve Koro eğitimine devam eden Ege Can Yazıcı Boğaziçi Caz Korosu’nda Koristik eğitimine de devam etmektedir.

 

Ayşegül Yamak: Müzik Bölümü’nde beş yıl Flüt eğitimi aldıktan sonra Koç Üniversitesi’nde Ekonomi ve Sosyoloji eğitimi alan Ayşegül Yamak, Flüt çalışmalarına Müzik Bölümündeki öğretmeni Başak Ersöz’le devam etmekte ve Royal Akademinin sınavlarına hazırlanmaktadır.

 

Sinem Nur Uygun: Müzik Bölümü’nde bir yıl Keman eğitimi ve dört yıl koro eğitimi alan Sinem Nur Uygun, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği eğitiminin yanı sıra Şan dersleri almaya devam etmekte ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın Opera Anasanat Dalı Müzikal Tiyatro sınavına hazırlanmaktadır.

 

Nisan Kuzuluk: Müzik Bölümü’nde beş yıl Keman eğitimi almış olan Nisan Kuzuluk, Özyeğin Üniversitesi’nde Endüstriyel Tasarım eğitiminin yanı sıra, Özyeğin Üniversitesi Müzik Külübü’nün Orkestrasında Keman çalmakta ve Keman dersi vermektedir.

 

Deniz Ovalıoğlu: Müzik Bölümü’nde beş yıl Piyano eğitimi aldıktan sonra Amsterdam University College Computer Science – Media and Communication çift dal yapan Deniz Ovalıoğlu bireysel müzik ve piyano çalışmalarına devam etmektedir.

 

Sercan Durmuş: Müzik Bölümü’nde beş yıl Keman eğitimi almış olan Sercan Durmuş, Connecticut College’ta Bio Kimya eğitiminin yanı sıra Keman ve Müzik Teorisi dersleri almakta ve Okul Oda Müziği topluluğunda müzik çalışmalarına devam etmektedir.

 

Ali Deniz Şahin: Müzik Bölümü’nde Gitar ve Koro eğitimi almış olan Ali Deniz Şahin Yeditepe Üniversitesi Hukuk Bölümü’nde öğrenimine devam etmenin yanı sıra Yeditepe Gençlik Korosunda koristlik eğitimine devam etmektedir.

 

Taaralp Akar: Müzik Bölümü’nde Gitar ve Koro eğitimi almış olan Taaralp Akar, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji eğitiminin yanında Perküsyon Sanatçısı Mısırlı Ahmet’le, perküsyon eğitimine devam etmektedir.

 

Güneş Batmaz: Müzik Bölümü’nde Koro eğitimi almış olan Güneş Batmaz, Minerva College’de Business Sosyoloji eğitiminin yanında müzik çalışmalarına Saksafon dersi alarak eğitimine devam etmektedir.

 

Ece Doğaneroğlu: Müzik Bölümü’nde beş yıl Obua eğitimi almış olan Ece Doğaneroğlu, 9 Eylül Üniversitesi Tıp eğitiminin yanında müzik çalışmalarına 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Obua dersi alarak devam etmektedir.

 

M.Eylül Zorlu: Müzik Bölümü’nde dört yıl Obua eğitimi almış olan M. Eylül Zorlu, Özyeğin Üniversitesi – Mimarlık eğitiminin yanı sıra, bireysel Obua derslerine devam etmektedir.

 

Begüm Önlen: Müzik Bölümü’nde beş yıl Piyano eğitimi almış olan Begüm Önlen, Bahçeşehir Üniversitesi – Tıp eğitiminin yanı sıra, bireysel Piyano derslerine devam etmektedir.

 

Başak Su Karakaya: Müzik Bölümü’nde beş yıl flüt eğitimi almış olan Başak Su Karakaya, Akdeniz Üniversitesi Tıp eğitiminin yanında bireysel Flüt derslerine devam etmektedir.

 

Hakan Dingenç: Müzik Bölümü’nde dört yıl Flüt eğitimi almış olan Hakan Dingenç Northwestern Üniversitesi’nde Bilgisayar eğitiminin yanı sıra ve Flüt eğitimi almaktadır.

 

Bilge Nur Yılmaz: Müzik Bölümü’nde bir yıl Keman, dört yıl Koro eğitimine devam eden Bilge Nur Yılmaz Boğaziçi Caz Korosu’nda Koristik eğitimine de devam etmektedir.