1986 yılında İzmir Devlet Konservatuvarı’nın açmış olduğu sınavı kazanarak Macit Kızılay ile obua eğitimine başlamıştır. 1990 yılı​nda yatay geçişle devam ettiği Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı sınıf atlayarak 1995 yılında pekiyi derece ile bitirdi, 1993 yılında A.Vivaldi’nin mi.minör obua konçertosunu, 1995 yılında W.A.Mozart’ın do Maj. obua konçertosunu Konservatuvar orkestrası 1995 yılında Romen kemancı Rene Popescu ile J.S.Bach’ın ikili konçertosunu Borusan oda orkestrası ile seslendirmiştir.

Aynı yıl Rotterdam Konservatuvarı’nın sınavını kazanarak Prof. Emanuel Abbühl’ün solistlik sınıfına girmeye hak kazanmıştır. 1995 yılından mezun olduğu 1999 yılına kadar geçen süre içerisinde Prof. Thomas Indermühle, Douglas Boyd, David Seggezzo ile de çalışma imkanı bulmuştur. Rotterdam Genç Filarmoni’nin Almanya, Belçika, Hollanda turnelerinde birçok kere yer almıştır. Ricciotti Ensemble’nın sınavını 1998 yılında kazanmış olup bu orkestra ile Hollanda’da birçok konser vermiştir.Kültür Bakanlığı’nın 1999 yılında açmış olduğu Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın sınavını kazandı. Sanatçı 2002 yılında orkestrası ile A.Vivaldi’nin Fa Maj.obua konçertosunu seslendirmiştir.Tekfen Filarmoni Orkestrası ile 2003 yılından günümüze kadar orkestra’nın yurt içi ve yurt dışı (İzmir, Antalya, Bodrum, Kocaeli, Selanik, Kıbrıs, Brüksel, Paris, Berlin…) turnelerinde yer almıştır.

Fazıl Say’ın Nazım Oratoryosu’nu seslendirmek üzere solo obuacı olarak 2005 yılında Bilkent Senfoni Orkestrası’na davet edildi. Aynı eserin Aspendos Antik Tiyatrosu’ndaki DVD kayıtlarında yer aldı. 2014 yılından bu yana TEVİTÖL Güher & Süher Pekinel Müzik Bölümü’nde Obua öğretmenliği görevini sürdürmektedir.